Gelinlik Rehberi - Anasayfa
Kışın Evlilik |  Gelinlik Modelleri |  Abiye |  Gelinlik Fikirleri |  Düğün Fikirleri |  Fotoğraf |  Organizasyon |  Balayı |  Güzellik ve Sağlık
 

 


 

2010 Gelinleri için Gelin Saçı Trendleri

 


Son yıllarda gelinler pek duvak takmaya yanaşmıyor. 2010’da da bu trendin devam ettiğini göreceğiz. Duvak takmayınca ne mi yapacaksınız? Bu özel gününüzde kullanmanız için birçok saç bandı ve taç bulunuyor. Bunların yardımıyla saçınızı yüzünüzden çekip aydınlık bir yüzle misafirlerinizi karşılarsanız trendlerden de uzak kalmamış olursunuz.

Duvak takmayı aklınıza koyduysanız kuaförünüzle yapacağınız provalar sırasında duvağınızı da götürüp en iyi ne şekilde kullanabileceğinize karar verin. Tören başlarken duvak takıp, bir süre sonra çıkarmayı da tercih edebilirsiniz. Böyle bir şey düşünüyorsanız kuaförünüzün duvağı çıkartmanıza imkan verecek bir şekilde taktığından ve saçınıza duvaksızken de güzel duracak bir model yaptığından emin olun.

Yarım toplanmış saçlar

Bu saç modeli hem saçlarınızın yüzünüze düşmesini önlüyor, hem de arka tarafta açık kalan kısımları saçlarınızın omzunuza dökülmesine olanak sağlıyor. 2010’da romantizm ön plana çıkıyor. Romantik havayı sağlayan modeller ise gevşek toplanmış saçlar, doğal görünümlü lüleler ve belli belirsiz dalgalar… Kısacası kuaförde saatlerce uğraşıldığını ispatlarcasına dikkat çekici topuzlar bu sene hiç moda değil; 2010 gelininin anahtar kelimesi gelin başı yaptırırken de “doğallık”.

Yukarıdan mı aşağıdan mı?

Bu soru senelerdir gelinlerin kafasını kurcalıyor olsa gerek. 2010’da moda olan ise yarı yukarıdan yarı aşağıdan toplanmış saçlar… Saçlarınız çabuk yağlanmıyorsa size tavsiyemiz düğün günü saçlarınızı yıkatmamanız; böylece saçlarınız daha kolay şekil alacak ve her şekle kolayca uyum sağlayabilecek. Ancak saçlarınız yağlıysa bu önerimizi dikkate almayın. Son dakikada çıkabilecek bir aksiliği önlemek adına kuaförünüzde gelin başı provası yaptırmayı ve fotoğraflarda nasıl çıkacağınızı görmek için prova sonrası fotoğraf çekinmeyi ihmal etmeyin. Hatta gelinliğinizle saçınızın uyumunu görmek için provalar sırasında gelinlik giymeniz gerekebilir. Kristal taşlar 2010’da gelin başlarında çok kullanılacak ama tarak, toka ya da saç bandı olarak değil; saçın arasına serpiştirilen minik taşlar olarak karşımıza çıkacak. Böylece gelinler ister uzun saçlı olsun ister kısa; etrafa zarif parıltılar yayacaklar.
Son olarak saç renklerinden bahsedecek olursak; düğün gününüzde yeni bir renk denemeyi aklınızdan çıkarın. Düğününüzden en az bir ay önce saçınızı boyatıp o rengin size ne kadar yakıştığına karar verin. Böylece hem saç boyasının gerçek rengini alması için size zaman kalır; hem de yanlış bir karar aldıysanız geri dönüşü kolay olur.

Ayrıca mevsimsel ayrıntılar için aşağıdaki yazılara gözatabilirsiniz


Etiketler : , ,

  • Benan

    bı kadının kabarık eteklı ortamın tek beyaz elbısesı olan gelınlıgı ve yuzunun yarısıyla kafasını kapatan bır duvagı olduktan sonra boyle ayrıntılar sonuk kalır. Zevkler renkler farklı, bugun gelının gunu napmak ıstıyorsa onu yapar ısterse fon cekıp gıder. Buyuklerın karısmalarını falan da hıc sevmıyorum eskıde kalmıslar ‘tek bı topuz…’ sen kendıne yaptır. Kendı dugunun yetmedı mı ?Evlilik Yolunda İlham Almanız İçin Mevsimsel Detaylar

Dört mevsimsel kategoride, gelin adayı hangi mevsimde evlenecek olursa olsun, o mevsimin avantajlarını nasıl muhteşem anılara dönüştüreceğinden, dezavantajları ise nasıl fırsata çevirebileceğinden bahsettik. Her mevsimin kendine göre güzellikleri olduğu düşüncesinden hareketle, düğün hazırlık sürecinde, ilkbaharın, yazın, kışın ve sonbaharın farklılıklarını düğününüze nasıl yansıtabileceğinize dair ipuçlarını sitemizde bulabilirsiniz. Keyifle gelinlik modelleri inceleyebilmeniz dileğiyle.

 
Gelinlik Rehberi - İlkbaharda gelin olmak
Gelinlik Rehberi - Yazın gelin olmak
Gelinlik Rehberi - Sonbaharda gelin olmak
Gelinlik Rehberi - Kışın gelin olmak


Sitemiz Hakkında | Bize Ulaşın
Gelinlik