Gelinlik Rehberi - Anasayfa
Kışın Evlilik |  Gelinlik Modelleri |  Abiye |  Gelinlik Fikirleri |  Düğün Fikirleri |  Fotoğraf |  Organizasyon |  Balayı |  Güzellik ve Sağlık
 

 


 

2010 Gelinlik Modasında Öne Çıkanlar

 


2010 gelinliklerini bir sürü ilginç ve heyecan verici detaylar bekliyor. 2009 yılının sonlarında New York Moda Haftası’nda ünlü tasarımcı tüm marifetlerini sergiledi ve 2010 gelinlerini nelerin beklediğine dair ipuçları verdiler. Bu yılın gelinlikleri hepimizin damağında farklı tatlar bırakacağa benziyor. Gelinlik anlayışımızda ufak değişiklikler olabilir.

Bu yıl balon etekler geri döndü ama sade bir şekilde değil. Abartılı olmayan, şık detaylarla birlikte kabarık gelinlikler katalogları süsleyecek. Önceki yılın favori kumaşları şifon ve tül hala revaçta. Zarif ve slim bir görünüm isteyen ve vücuduna güvenen gelin adayları için çok fazla model seçeneği var.

Kabarık ve uzun eteklere eskisi gibi değil. Etek uçlarına eklenen danteller, katlı drapeler, dalgalar, ek danteller, büyük ya da küçük çiçekli eklemeler, pililer eteklere orijinallik ve hareket katacak. Bu sezonun bir başka gözde gelinlik modellerinden biri de trampet yeni denizkızı etekleri. Kalça ve basenlere oturan ve sonrasında abartılı bir şekilde kabaran etekler gösterişli gelinlik arayanları sevindirecek.

Straplez gelinlerin en favori yaka tercihlerinden biri olsa da artık onun üzerinde de değişiklik yapma zamanı geldi. Straplez yakayı kumaştan çiçeklerle, dalgalı kumaşlarla sarkancalı taşlarla süsleyerek dikkatleri dekoltenize çekin. Kısacası dekolteye üç boyut eklemek çok moda. Böylece çekingen ve düz gelinlikler yerini kıpır kıpır neşeli ve cazibeli gelinliklere bırakıyor. Benzer detaylar boleroda ve duvakta kullanılabilir.

2010 kumaşları kabarık gelinliklere çok yakışan saten ve tafta. İşlemeli kalın kemerler ve kurdeleler beli vurgulamak için ideal ve hoş bir ekleme. Kabarık eteğin bir yerine kristal taşlarla vurgu yaparak hem sade hem de şık olmak mümkün. Işıltı seven gelinleri de simli gelinlikler mutlu edecek.

Biraz asimetriye ne dersiniz?

Tek omuz gelinlikler sadece bir başlangıç. Nefis sırt dekolteleri, ince seksi askılar, asimetrik korseler ve etek uçları, önü kısa kuyruklu gelinlikler tüm popülerlikleriyle karşınızda. Tek parça, düz gelinlik eteklerini daha az göreceğiz gibi… İnce şifonlar yerini ağır saten kumaşlara bırakıyor.
Sadelikle orijinallik arsında ince çizgi Vera Wang modellerinde kendini gösteriyor. Kabarık, kat kat eteklerde ince tül, organze gibi mütevazı kumaşlar kullanılıyor. Bu stil mükemmel olma kaygısı gütmeden özenli seçimlerle kendine baktırıyor.
Kaynak: ezinearticles


Etiketler : , ,

  • http://fırtınaseyma hayat bir sınavsa adımı yazar çıkarım seyma

    çok güzel aradıgım seyleri buldum harika bütün genç kızların hayalindeki şey gelinliktir bizi bilgilendirdiğin için teşekkür ederim……..Evlilik Yolunda İlham Almanız İçin Mevsimsel Detaylar

Dört mevsimsel kategoride, gelin adayı hangi mevsimde evlenecek olursa olsun, o mevsimin avantajlarını nasıl muhteşem anılara dönüştüreceğinden, dezavantajları ise nasıl fırsata çevirebileceğinden bahsettik. Her mevsimin kendine göre güzellikleri olduğu düşüncesinden hareketle, düğün hazırlık sürecinde, ilkbaharın, yazın, kışın ve sonbaharın farklılıklarını düğününüze nasıl yansıtabileceğinize dair ipuçlarını sitemizde bulabilirsiniz. Keyifle gelinlik modelleri inceleyebilmeniz dileğiyle.

 
Gelinlik Rehberi - İlkbaharda gelin olmak
Gelinlik Rehberi - Yazın gelin olmak
Gelinlik Rehberi - Sonbaharda gelin olmak
Gelinlik Rehberi - Kışın gelin olmak


Sitemiz Hakkında | Bize Ulaşın
Gelinlik