Gelinlik Rehberi - Anasayfa
Kışın Evlilik |  Gelinlik Modelleri |  Abiye |  Gelinlik Fikirleri |  Düğün Fikirleri |  Fotoğraf |  Organizasyon |  Balayı |  Güzellik ve Sağlık
 

 


 

Düğünü Ölümsüzleştirenler: Düğün Fotoğrafçıları

 


Kaliteli bir düğün fotoğrafçısı olmak, fotoğrafçılık yeteneğine sahip olmaktan daha fazlasını gerektirir. İyi bir düğün fotoğrafçısı konuklarınızı rahat hissettirirken, onları grup fotoğrafları için iyi organize etmeyi ve yönlendirmeyi de bilmeli. İşin püf noktası, bu sırada kendilerini ilkokul çocuğu gibi hissettirmemekte.

düğün fotoğrafçısı

Fotoğrafçıyla yapacağınız görüşme sırasında fotoğrafçı; düğününüzün konseptine, mekana ve sizin isteklerinize göre, birçok fikir sunacaktır. En ideali, görüştüğünüz fotoğrafçıdan, daha önce çalıştığı bir düğünde hazırladığı albümü referans olarak istemenizdir. Böylece fotoğrafçının stili ve düğününüz için uygun olup olmadığı hakkında fikir sahibi olacaksınız.

Düğün fotoğrafçınızı seçerken

Fotoğrafçı arayışına düğününüzden en az altı ay önce başlamalısınız. Bu size daha çok fotoğrafçıyla görüşüp, stilleri hakkında fikir sahibi olma imkanı sağlar. Böylece, farklı fotoğrafçıları karşılaştırıp, aralarından düğününüzün tarzına ve sizin zevklerinize en çok hitap edeni seçebilirsiniz.

Sizin için, fotoğrafçıyla anlaşmadan önce üzerinde konuşmanız gereken bazı ayrıntıları sıralıyoruz:

 • Size referans olarak gösterilen fotoğrafları çeken kişinin, düğününüz için anlaştığınız fotoğrafçıyla sadece aynı şirketten değil, bizzat aynı kişi olması
 • Düğün albümü ve baskı gibi diğer ek masrafların toplam fiyatı
 • Fotoğrafların biçim ve boyutları
 • Eğer fotoğraflar dışarıda çekilecekse, hava koşullarının kötü gitmesi durumunda, yedek bir plan
 • Fotoğrafçının düğünde ne kadar süre bulunacağı ve ne kadar süreyi fotoğraf çekmekle geçireceği
 • Özel fotoğraflar veya isteğinize göre grup fotoğrafları
 • Fotoğrafların düğününüzden sonra kaç gün içinde hazır olup, size ulaşacağı

 • Bırakın dijital fotoğrafçılık düğününüze fark katsın

  düğün fotoğrafçısı

  Yeni nesil dijital fotoğrafçılıkla birlikte çoğu çift, “düğün fotoğrafları” ile hazırlanmış CD’leri tercih etmeye başladı. Bu size; beğendiğiniz fotoğrafları istediğiniz zaman, istediğiniz sayıda ve istediğiniz boyutlarda bastırmanız için fırsat sağlar. Eğer dijital fotoğrafçılıktan yararlanmak istiyorsanız, fotoğrafçınızın bu servisi sunduğundan emin olun. Alternatif bir fikir ise; fotoğrafçının çekilen fotoğrafları şifreyle korunan bir internet sayfasına koyması. Bu sayede, aile bireyleri ve arkadaşlarınız, düğün fotoğraflarınıza kolayca ulaşıp, beğendiklerini kendileri için de bastırabilirler.


Etiketler : , ,

 • ceyhan

  fotoğraf işi çok önemli bence de. fotoğrafçı ile önceden tanışıp bi muhabbet kurulmalı diyorum ben, ki tecrübe ile sabittir. zira kendinizi onun yanında ne kadar rahat hissederseniz sonuç o kadar başarılı oluyor.

 • düğün fotoğrafçısı

  iyi günler ..
  düğün gününüzü unutulmaz hale getirebilirsiniz..
  bir kere yaşanacak bu günü klasik ve sıradan fotoğraflarla anmayın.
  düğün saatinize kadar yaşadığınız onca heyacanı bir masala dönüştürerek size güzel bir anı bırakabiliriz ..
  tün düğün gününüzü, gerek kuaför hazırlıklarında gerek aile ortamında gerekse dış çekimler ile süsleyebileceğimiz bir masal bu ..

 • http://www.serhanserter.com serhanserter

  İster bir iki sattlik bir çekim, isterseniz tüm gün evden çıkışınız ve yeni evinize girişinize kadarki belgesel çekimimizle sizinle bu çok özel günü ölümsüzleştirebiliriz.Dilediğiniz mekanda,gayet rahat bir iletişim ortamında sizlerle eğlenceli dakikaları birlikte geçirebilir ve unutulmaz kareler yaratabiliriz.
  Sonsuz mutluluğun ilk basamağında birlikte olmak dileğiyle..

 • http://www.photo-latte.com/blog Serkan Durmuşoğlu

  Merhaba, Ben bir düğün fotoğrafçısıyım :)
  Yapmaya çalıştığım işe “Wedding Photo Journalism” deniyor. Hikaye’den biraz daha farklı. daha az pozlu daha çok doğal fotoğraflar…Bir de konu pozluya gelince, biraz çılgın olmak gerekiyor : “Gelinlikle dönme dolaba binmeye hazır mısınız?”

  ilgilenenler için benim de Blog’um da 2 yazım var:
  http://www.photo-latte.com/blog

  Hoşçakalın,
  Serkan

 • Atilla Oral

  Merhaba yazının Tamamını okudummu hayır çünki genelde bu tarz makalelerde yanlızca beni ilgilendiren kısımlarını okurum evet bu yazıda beni ilgilendiren bölüm
  (İşin püf noktası, bu sırada kendilerini ilkokul çocuğu gibi hissettirmemekte.)
  Gerçekten profesyonel bir fotoğrafçı olarak bunu başarabiliyorsanız mükemmel kareler yakalayabilirsiniz
  bu yaklaşık 3 yıldır düğün fotoğrafçılığı yaptığım rusyada çok kolaydı diye bilirim fakat yurda dönünce biraz daha zorlaştı.rusyada gelin damat da dahil olmak üzere tüm konuklar zaten düğün başlamadan önce bir şişe votkayı devirdiği için daha kolay oluyordu sanırım:))

 • Çiğdem

  Esra Pozan. Tek kelimeyle süpersin! :)) O tatlı enerjinle bizi çok fazla rahatlatabilmen, her türlü stressten uzaklaştırabilmen bizim için çok önemli oldu. En güzel pozları sayende verebildik ;)) Pozitiflik ve profesyonellik gerçekten çok ama çok önemliymiş. Bütçe olarak da diğer fotoğrafçılardan çok daha uygun bir fiyatının olması ekonomik olarak bize çok da katkı sağladı.

  Çektiğin kareler bizim için çok özel ve diğerlerinden de çok farklı oldu. Ellerine sağlık şimdiden ;))

  Dostluğumuzun hep sürmesi dileğimizle…

  :))

 • Düğün Fotoğrafçısı

  Dikkat edilmesi gereken konulardan biride düğün belgeseli:
  Bu konuda iki önemli madde var:
  1- Ancak gerçeği sunan fotoğraflar belgesel düğün fotoğrafı olmaya aday olacaktır.
  2- Tek fotoğraf değildir, bir seridir ve konu bütünlüğü gerektirir.Evlilik Yolunda İlham Almanız İçin Mevsimsel Detaylar

Dört mevsimsel kategoride, gelin adayı hangi mevsimde evlenecek olursa olsun, o mevsimin avantajlarını nasıl muhteşem anılara dönüştüreceğinden, dezavantajları ise nasıl fırsata çevirebileceğinden bahsettik. Her mevsimin kendine göre güzellikleri olduğu düşüncesinden hareketle, düğün hazırlık sürecinde, ilkbaharın, yazın, kışın ve sonbaharın farklılıklarını düğününüze nasıl yansıtabileceğinize dair ipuçlarını sitemizde bulabilirsiniz. Keyifle gelinlik modelleri inceleyebilmeniz dileğiyle.

 
Gelinlik Rehberi - İlkbaharda gelin olmak
Gelinlik Rehberi - Yazın gelin olmak
Gelinlik Rehberi - Sonbaharda gelin olmak
Gelinlik Rehberi - Kışın gelin olmak


Sitemiz Hakkında | Bize Ulaşın
Gelinlik