Gelinlik Rehberi - Anasayfa
Kışın Evlilik |  Gelinlik Modelleri |  Abiye |  Gelinlik Fikirleri |  Düğün Fikirleri |  Fotoğraf |  Organizasyon |  Balayı |  Güzellik ve Sağlık
 

 


 

Dünyaca Ünlü Tasarımcılardan Gelinlik Modelleri

 


Evlilik sezonunu henüz açtık sayılır. Yazın coşkusuyla herkes kendini nikah masasına, ardından da serin sulara atma telaşındayken, hala gelinliğine karar verememiş gelin adaylarımıza ekstra fikir verelim dedik. Ünlü tasarımcıların gelinlik modellerine ulaşmak kolay olmasa da, bu özel gelinlikler size arayışınızda ilham verecek.

İşte Dior ihtişamı

christian-dior-autumn-winter20092

Sıradışılık Christian Dior tasarımlarının özünde var. Kat kat etekler göz alıyor. Kabarık eteklerin üzerinde vücuda oturan bir üst tasarım hem sevimli hem de seksi görünmek isteyen gelinlerin kombinasyonu olabilir. Kilolu gelinler böyle bir tarz tercih ederlerse olduklarından daha toplu görünebilirler, dikkat!  Bu ihtişama etse etse, bu yıl çok moda olan çok yüksek topuklar eşlik edebilir.

dior-origami-gown121

dior_dior1

Dolce & Gabbana

dolcegabbana

İlkbahar yaz sezonunda, bu model birçok moda dergisini süsledi ve süslemeye de devam ediyor. Bu çiçekli model öyle popüler oldu ki, bu modelin kısa elbisesi ve eteği de, gelinliğe alternatif olarak vitrinleri süsledi.  Çiçeklerin böyle abartılı ama aynı zamanda bu kadar hoş ve zarif  kullanıldığı bir gelinlik daha görmedik.

Carolina Herrera

Bembeyaz gelinliklerin üzerine siyah dokunuşlara gittikçe daha çok gözümüz alışıyor.  İnce bir kuşak, askılar, siyah dantel eldivenler, işlemeler, desenler; hepsi de gelinliğin ince detaylarını ortaya çıkarıyor ve  gelinliğe çarpıcı bir hava katıyor.
carolina-herrera

Roberto Cavalli

Eteklerdeki kıvrımlar tıpkı dalgalı bir denizi andırıyor. Eteklerin yere değmemesi yaz düğünleri için çok ideal. Ayrıca, ön taraftaki kısalık, günlerce dolaşıp sonunda aldığınız muhteşem gelin ayakkabılarınıza da sergilemenize olanak tanıyor.
ruffles

Valentino

Sade şıklığı seven gelin adayları, bu tarz modellere bakabilirler. Bu model, Yunan Tanrıçası asaletiyle salınmak için birebir. Özellikle ince bir vücuda sahip ve fazla gösterişten hoşlanmayan bir yaz geliniyseniz, bu sizin gelinlik modeliniz olabilir. Bu durumda editörün tavsiyesi, upuzun bir duvak ve boncuk işlemeler olacaktır.
valentino
Kaynaklar: Vogue


Etiketler : , , , , ,

 • elny

  bence güzel değiller.giyilebilir tarafları yok.sadece defile için yapılmışlar

 • lulu

  birkaç kez evlenebilecek olanlar için tercih edilebilir. fakat hayatta tek bir kere gelinlik giyiliyorsa daha estetik daha kabul edilebilir bir şey seçilmesi daha makbul.

 • gamze

  bence gelinlikleriniz güzel ama biraz daha kabarık olsa çok güzel olur

 • simge

  bence güzeller ama elbise gibi duruyorlar

 • fatoş

  düğünden gelinlikten soğudum mundar etmişler güzelim kumaşlarıEvlilik Yolunda İlham Almanız İçin Mevsimsel Detaylar

Dört mevsimsel kategoride, gelin adayı hangi mevsimde evlenecek olursa olsun, o mevsimin avantajlarını nasıl muhteşem anılara dönüştüreceğinden, dezavantajları ise nasıl fırsata çevirebileceğinden bahsettik. Her mevsimin kendine göre güzellikleri olduğu düşüncesinden hareketle, düğün hazırlık sürecinde, ilkbaharın, yazın, kışın ve sonbaharın farklılıklarını düğününüze nasıl yansıtabileceğinize dair ipuçlarını sitemizde bulabilirsiniz. Keyifle gelinlik modelleri inceleyebilmeniz dileğiyle.

 
Gelinlik Rehberi - İlkbaharda gelin olmak
Gelinlik Rehberi - Yazın gelin olmak
Gelinlik Rehberi - Sonbaharda gelin olmak
Gelinlik Rehberi - Kışın gelin olmak


Sitemiz Hakkında | Bize Ulaşın
Gelinlik