Gelinlik Rehberi - Anasayfa
Kışın Evlilik |  Gelinlik Modelleri |  Abiye |  Gelinlik Fikirleri |  Düğün Fikirleri |  Fotoğraf |  Organizasyon |  Balayı |  Güzellik ve Sağlık
 

 


 

Hayatımda Sahip Olduğum En Güzel Ayakkabı

 


Bir Gelin Ayakkabısının Dönüşümü

Bir yıldır, Damla’nın düğünü için hazırlanıyoruz. Bu süreçte hepimiz çok şey öğrendik. Birbirimizi tavsiyeler verdik, fikir ve deneyimlerimizi paylaştık. Damla’nın düğünü neredeyse sıfır aksaklıkla 3 Haziran akşamı, Boğaz’a nazır muhteşem bir mekanda gerçekleşti.

Ne çok özendik, her şey kusursuz olsun diye. En güzeli, düğün gecesi Damla artık olayları kontrol etmeyi bırakmış kendini eğlenceye verebilmişti. Evet, düğünde en güzel olan şeyler nelerdi diye sorarsanız, tabiki Damla Gelin, Raşit Usta’nın elinden çıkma düğün pastası, ilk dans (Ki bunlar aslında başka bir yazının konusu) ve benim “GELİN AYAKKABISI OLMAK İSTEYEN MUHTEŞEM AYAKKABILARIM!”

Damla gelin ayakkabısını pek yetenekli ve tatlı ayakkabı tasarımcısı Pınar Arkun’a yaptırmaya karar verdiğinde, ben de Damla’nın peşine takıldım. Ne de olsa, düğün için almış olduğum parlak pembe elbisem, kendisini tamamlayacak bir ayakkabı arayışı içindeydi.

Ama öncelikle Gelin Hanım’ın hayalini gerçekleştirmeliydik. Gelinliğin altına renkli ayakkabı giyme trendine uyan Damla, Pınar Arkun‘un en iddialı gelin ayakkabılarından biri olan toz pembe “amor” modelini tercih etti.

gelin ayakkabısı

Bana gelince, gelinin aksine pembe elbisemin altına gelin gibi beyaz fakat alçak topuklu bir ayakkabı istiyordum. Pınar Arkun, istediğiniz modeli istediğiniz boy topukla yapabiliyor.

Ancak, vitrindeki modeller genelde çok yüksek topuklu olduğu için, o modelleri alçak topukla zihnimde canlandırmakta zorlandım. Nitekim, o gün bir karar veremedim. Ta ki, internette Pınar’ın harika bir tasarımını görene kadar. Svarovski taşlarla bezeli bu zarif model yüksek topuklu versiyonuyla Pınar’ın vitrininde vardı ama ben bu ayakkabının büyüsüne, modeli farklı bir açıdıdan gösteren bu fotoğrafla kapıldım.

gelin ayakkabısı

Pınar’a “bu model kısa topukla nasıl olur” diye danıştım. O da harika olur deyince düğmeye basılmış oldu.

gelin ayakkabısı

Ayakkabıları aldığımda, gözlerime inanamadım. “Gerçekten bu ayakkabılar hayatımda sahip olduğum en güzel ayakkabılardı.” “Acaba kendi düğünüme mi saklasam” diye bir düşünce geçiverdi aklımdan çünkü ayakkabılar tüm ışıltısıyla “ben senin gelin ayakkabınım” diyordu.

Tabiki de planladığım gibi, onları düğüne giydim. O kadar rahattılar ki, bazen ayağımda olduklarını unuttuğum oldu.

gelin ayakkabısı

Gelinlik Rehberi’nin Facebook Hayran Sayfasında da “alçak topuklu ve şık gelin ayakkabısı bulamıyoruz” diye haykırışlara çok sık rastlıyoruz. İşte size harika bir örnek! Uzun topuklu diye beğendiğiniz modelden vazgeçmek zorunda değilsiniz. Seçtiğiniz modeli, kendi zevkinize ve isteğinize göre yeniden tasarlayarak, hayalinizdeki gelin ayakkabısına ulaşmanız çok kolay! Siz modelini seçin, gerisini Pınar’a bırakın, hem içiniz hem de ayaklarınız rahat olsun! (pinararkun.com)


Etiketler :

 • ozzberry

  yalniz o ayakkabilar cok kotu olmus ama yaaaa…inanamiorum!ayakkabiyi gosteren topugu, o kesilirse ortaya bole bir goruntu cikio maalesef.

 • beyza

  geeerçektende on numara

 • http://123456789 gülümser

  yanlız ayakkabılar iğrenç olmuş yani bende daha hoşları var

 • ayşegül kaya

  ıııııyyyyyyyyyyy çok güzellermişşşş………Evlilik Yolunda İlham Almanız İçin Mevsimsel Detaylar

Dört mevsimsel kategoride, gelin adayı hangi mevsimde evlenecek olursa olsun, o mevsimin avantajlarını nasıl muhteşem anılara dönüştüreceğinden, dezavantajları ise nasıl fırsata çevirebileceğinden bahsettik. Her mevsimin kendine göre güzellikleri olduğu düşüncesinden hareketle, düğün hazırlık sürecinde, ilkbaharın, yazın, kışın ve sonbaharın farklılıklarını düğününüze nasıl yansıtabileceğinize dair ipuçlarını sitemizde bulabilirsiniz. Keyifle gelinlik modelleri inceleyebilmeniz dileğiyle.

 
Gelinlik Rehberi - İlkbaharda gelin olmak
Gelinlik Rehberi - Yazın gelin olmak
Gelinlik Rehberi - Sonbaharda gelin olmak
Gelinlik Rehberi - Kışın gelin olmak


Sitemiz Hakkında | Bize Ulaşın
Gelinlik