Gelinlik Rehberi - Anasayfa
Kışın Evlilik |  Gelinlik Modelleri |  Abiye |  Gelinlik Fikirleri |  Düğün Fikirleri |  Fotoğraf |  Organizasyon |  Balayı |  Güzellik ve Sağlık
 

 


 

Japon Düğünleri 1

 


japon düğünleri 1
Eğer daha önce bir Japon düğününe tanık olduysanız ya da geleneksel düğünlerle ilgileniyorsanız; Japon düğünlerinin türünün tek örneği olduğunu ve diğer ulusların düğünlerinden çok farklı olduğunu görürsünüz. Japon düğünleri Budist, Şinto ya da Hıristiyan geleneklerine göre yapılabileceği gibi; dini olmayan Japon düğünleri de yapılmakta. Düğünü yapan gelin ve damadın inançları, tercihleri ve zevklerine bağlı olarak düğünler çeşitlilik gösteriyor.
En geleneksel olan ve en çok karşılaşabileceğiniz ise Şinto stili düğünlerdir ve mabetlerde gerçekleşir. Yalnızca yakın akrabaların katıldığı Şinto düğünlerinde çöpçatanlık amacıyla bir de çift bulunur. Törenin sake içmek ve modern versiyonlarında törendeki müzisyenlerin değişimi gibi bazı ritüelleri vardır. İki ailenin bağlandığını simgelemek amacıyla gelinin ve damadın aileleri sake bardaklarını değiş tokuş eder. Japon gelinleri shiromuku adını verdikleri beyaz bir kimonoyla düğüne katılırlar. Damatlar ise siyah, resmi bir kimono olan montski ve hakama olarak bilinen bol paça pantolonla geline eşlik ederler.
Şinto mabetlerinde ayin sona erdikten sonra genellikle yakın aile ve arkadaşların katıldığı bir kabul töreni düzenlenir. Herkesin resmi giyindiği bu törenlerde bayan konukları kimono ile görmek de mümkün.
japon düğünleri 2


Etiketler : , , ,Evlilik Yolunda İlham Almanız İçin Mevsimsel Detaylar

Dört mevsimsel kategoride, gelin adayı hangi mevsimde evlenecek olursa olsun, o mevsimin avantajlarını nasıl muhteşem anılara dönüştüreceğinden, dezavantajları ise nasıl fırsata çevirebileceğinden bahsettik. Her mevsimin kendine göre güzellikleri olduğu düşüncesinden hareketle, düğün hazırlık sürecinde, ilkbaharın, yazın, kışın ve sonbaharın farklılıklarını düğününüze nasıl yansıtabileceğinize dair ipuçlarını sitemizde bulabilirsiniz. Keyifle gelinlik modelleri inceleyebilmeniz dileğiyle.

 
Gelinlik Rehberi - İlkbaharda gelin olmak
Gelinlik Rehberi - Yazın gelin olmak
Gelinlik Rehberi - Sonbaharda gelin olmak
Gelinlik Rehberi - Kışın gelin olmak


Sitemiz Hakkında | Bize Ulaşın
Gelinlik