Gelinlik Rehberi - Anasayfa
Kışın Evlilik |  Gelinlik Modelleri |  Abiye |  Gelinlik Fikirleri |  Düğün Fikirleri |  Fotoğraf |  Organizasyon |  Balayı |  Güzellik ve Sağlık
 

 


 

Kapalı ve Dekoltesiz Gelinlikler

 


velo_rosa_clara_3Kapalı gelinlikler
İster dini sebeplerden olsun, ister kişisel tercihlerden olsun, birçok bayan kapalı gelinlik giymeyi tercih ediyor. Kapalı gelinler, modaevlerinde hem zevklerine uygun hem modaya uygun hem de şık gelinlik seçenekleri bulmak da zorlanıyorlar. Dekoltesiz ama aynı zamanda göz alıcı gelinlikler bulmak için biraz daha fazla çaba ve belki biraz yaratıcılık gerekiyor. Yeter ki siz nasıl bir yol izleyeceğinizi bilin.
Her yerde gördüğünüz kapalı gelinlik modelleri ilginizi çekmiyorsa, kış aylarında alışveriş yapmayı deneyin. Bu dönemde daha çok kapalı gelinlik modeli piyasaya çıkar. Daha az dekoltesi olan, uzun kollu, kapalı yakalı gelinlik modellerinin koleksiyonlara eklendiği kış aylarında  daha fazla çeşit bulabilirsiniz. Bu dönemde bol bol mağaza gezerek alternatifleri farklı kapalı gelinlik modellerini değerlendirebilirsiniz. Daha sonra beğendiğiz bir model üzerinde istediğiniz ekleme ve değişiklikleri yaparak hayallerinizdeki gelinliğe sahip olabilirsiniz.
Açık bir gelinliği, kapalı bir gelinliğe çevirmek mümkün. Çok beğendiğiniz bir etek modelinden, üst tarafı sadece straplez diye vazgeçmek zorunda değilsiniz. Gelinlikle bütünleşen şık bir gelin ceketi ya da bolero işinizi görecektir. Böylece İspanyol eteklerine aşık olduğunuz gelinliği giyebilirsiniz. Aynı şekilde, kol ve sırt tarafına eklemeler yaparak açık bulduğunuz kısımları kapatacak düzenlemeler yapabilirsiniz. Tabi ki bunları fazladan maliyet olarak bütçenize katmanız gerekiyor
Kapalı gelinlik tercih edecek de olsanız, modern bir görünüm mü, yoksa geleneksel motifler taşıyan bir gelinlik mi giymek istediğinize karar verin. İkinci olarak, kapalı gelinlik de giyecek olsanız dahi , o gece göz alıcı bir gelin olmak istiyorsanız, vücut tipinize uygun bir model seçmeye özen gösterin. Vücut tipinize uygun bir gelinlik modelinde çok daha özgür bir şekilde eklemeler ya da çıkarmalar yapabilirsiniz. Örneğin kalçanızı geniş gösteren bir modele işlemeler eklemek iyi bir fikir olmayabilir. Hem kapalı hem de şık görünecekseniz dengeleri iyi ayarlamalı, en iyi taşıyacağınız modeli seçmelisiniz.
Kapalı gelinlik modeli ararken internetten faydalanın. Sadece Türkiye’de değil, dünyanın her yerinde kapalı gelinlik yapan modaevleri mevcut. Kendi koleksiyonlarını sergiledikleri web sitelerine girip fikir edinebilir, kapalı gelinlik tasarımcıların defilelerini internetten takip edebilir, Türkiye’deki bu konuda düzenlenen fuarları takip edebilirsiniz.

Kapalı ya da dekoltesiz gelinlik arayışında olan gelinler, modaevlerinde hem zevklerine hem modaya uygun seçenekler bulmak da zorlanıyorlar. Dekoltesiz ama aynı zamanda göz alıcı gelinlikler bulmak için biraz daha fazla çaba ve belki biraz yaratıcılık gerekiyor. Yeter ki siz nasıl bir yol izleyeceğinizi bilin.

rosa clara duvak 2

Her yerde gördüğünüz kapalı gelinlik modelleri ilginizi çekmiyorsa, kış aylarında alışveriş yapmayı deneyin. Bu dönemde daha çok kapalı gelinlik modeli piyasaya çıkar. Daha az dekoltesi olan, uzun kollu, kapalı yakalı gelinlik modellerinin koleksiyonlara eklendiği kış aylarında  daha fazla çeşit bulabilirsiniz. Bu dönemde bol bol mağaza gezerek alternatifleri farklı kapalı gelinlik modellerini değerlendirebilirsiniz. Daha sonra beğendiğiz bir model üzerinde istediğiniz ekleme ve değişiklikleri yaparak hayallerinizdeki gelinliğe sahip olabilirsiniz.

2008 pronovias

Açık bir gelinliği, kapalı bir gelinliğe çevirmek mümkün. Çok beğendiğiniz bir etek modelinden, üst tarafı sadece straplez diye vazgeçmek zorunda değilsiniz.  Gelinlikle bütünleşen şık bir gelin ceketi ya da bolero işinizi görecektir. Böylece İspanyol eteklerine aşık olduğunuz gelinliği giyebilirsiniz. Aynı şekilde, kol ve sırt tarafına eklemeler yaparak açık bulduğunuz kısımları kapatacak düzenlemeler yapabilirsiniz. Tabi ki bunları fazladan maliyet olarak bütçenize katmanız gerekiyor.

Kapalı gelinlik tercih edecek de olsanız, modern bir görünüm mü, yoksa geleneksel motifler taşıyan bir gelinlik mi giymek istediğinize karar verin. İkinci olarak, dekoltesiz bir gelinlik de giyecek olsanız dahi, o gece göz alıcı bir gelin olmak istiyorsanız, vücut tipinize uygun bir model seçmeye özen gösterin. Vücut tipinize uygun bir gelinlik modelinde çok daha özgür şekilde eklemeler ya da çıkarmalar yapabilirsiniz. Örneğin kalçanızı geniş gösteren bir modele işlemeler eklemek iyi bir fikir olmayabilir. Hem kapalı hem de şık görünecekseniz dengeleri iyi ayarlamalı, en iyi taşıyacağınız gelinlik modelini seçmelisiniz.

rosa clara duvak 1

Kapalı gelinlik modeli ararken internetten faydalanın. Sadece Türkiye’de değil, dünyanın her yerinde dekoltesiz gelinlik yapan modaevleri mevcut. Kendi koleksiyonlarını sergiledikleri web sitelerine girip fikir edinebilir, kapalı gelinlik tasarımcıların defilelerini internetten takip edebilir, Türkiye’deki bu konuda düzenlenen fuarları takip edebilirsiniz.

rosa clara duvak 3

Kapalı ve dekoltesiz gelinlik modelleri


Etiketler : , ,

 • zeynep

  merhaba,
  kapalı ve dekoltesiz bölümünüzdeki 25. gelinligi nerden bulabilirim? ayrica bu tür gelinlikleri satan bir yer var mı?

 • editor

  Beğendiğiniz gelinlik Cristyant tasarımı 2009 gelinlik koleksiyonunun bir parçası ancak ancak bu modelleri satan bir yer bulmanız oldukça zor. En kolay yol güvendiğiniz bir terziye diktirmekten geçiyor.

 • sümeyye

  merhaba bu bölümde verilen katalogdaki 5.sayfanın 13. gelinliğini nerden bulabilirim. gelinliğe bayıldım

 • editör

  merhaba,

  groomchance‘den zeynep hanım size bu model konusunda yardımcı olabilir.

  telefon numarası, 216 – 360 55 23

 • aslı

  EN İYİ GELİNLİK KAPALI GELİNLİKTİR…

 • sevilay

  1. sayfa 4. sıradaki gelinligi nasıl bulabilirim..

 • ayfer canoğlu

  en iyi gelinlik kapalı dar uzun kollu eldivenli
  boğazlı gelinliktir.

 • aysun

  niçin dekoltesiz gelinlik modelleri bu kadar az insanları açık giyinmek zorunda bırakarak zoraki kültürleme yapılıyor mecbur bırakılıyor iinsanlar.ben tesettürlü değilim ama çok açık giyinmek istemiyorum ama bırakın gelinliği günlük kullanım için bile kapalı kıyafet bulmakta zorlanıyorum

 • aysun

  açık giyinmek istemiyorsan tesettürlüde değilsen işin zor ya tamamen açık olacaksın ya tamamen kapalı ortasını bulmak işkence hele de yaz aylarında :(

 • süsember

  Aysun hanım çok doğru şeyler yazmışsınız..Evlilik Yolunda İlham Almanız İçin Mevsimsel Detaylar

Dört mevsimsel kategoride, gelin adayı hangi mevsimde evlenecek olursa olsun, o mevsimin avantajlarını nasıl muhteşem anılara dönüştüreceğinden, dezavantajları ise nasıl fırsata çevirebileceğinden bahsettik. Her mevsimin kendine göre güzellikleri olduğu düşüncesinden hareketle, düğün hazırlık sürecinde, ilkbaharın, yazın, kışın ve sonbaharın farklılıklarını düğününüze nasıl yansıtabileceğinize dair ipuçlarını sitemizde bulabilirsiniz. Keyifle gelinlik modelleri inceleyebilmeniz dileğiyle.

 
Gelinlik Rehberi - İlkbaharda gelin olmak
Gelinlik Rehberi - Yazın gelin olmak
Gelinlik Rehberi - Sonbaharda gelin olmak
Gelinlik Rehberi - Kışın gelin olmak


Sitemiz Hakkında | Bize Ulaşın
Gelinlik