Gelinlik Rehberi - Anasayfa
Kışın Evlilik |  Gelinlik Modelleri |  Abiye |  Gelinlik Fikirleri |  Düğün Fikirleri |  Fotoğraf |  Organizasyon |  Balayı |  Güzellik ve Sağlık
 

 


Kış Gelini

Harikalar diyarının ya da bir peri masalının başrol oyuncularıdır kış gelinleri. Bir kar tanesi kadar zarif ve güzeldirler. Mevsimin hoyratlıkları, soğuk ve olumsuz hava şartları onları yıldıramaz. Bir buz prensesinin kararlılığıyla, doğru adımlar atarak, kışın güzelliğini düğünlerine taşırlar.

 
Kış Gelini

Kış Düğünü Davetiyeleri

 


Kışa ait ne varsa…

Romantik, asil, sevimli… Hangisi sizi yansıtıyor? Kış mevsimi, davetiyeleri seçerken size birçok farklı seçenek sunar. Kış manzaralarının nefes kesici güzelliğini, buz mavisiyle, gümüş rengiyle, koyu kırmızıyla ya da çam ağacı yeşiliyle davetiyelerinize yansıtın.

kış düğünü davetiyesi örneği

Kış, resmi düğünlerin mevsimidir. Krem rengi ya da beyaz üzerine el yazısı ve siyah mürekkep masalsı bir kış düğününü haber verir. Bu davetiyeleri çam ağaçlarıyla, kış çiçekleriyle, kar taneleriyle kış manzaralarıyla ya da kendi resminizle süsleyebilirsiniz. Davetiyeleri bir padişah fermanı gibi kıvırıp altın renkli kurdeleyle bağlama fikri çekici geliyorsa parşömen kâğıdı kullanın.

kış gelini düğün, nikah davetiyesi

Geleneksel kış davetiyelerinde düşen kar taneleri, kardan adam ve kardan kadın, çam ağaçları, karlı dağ manzarası, yanan şömine, yeni yıl süslemeleri kullanılır.

Daha farklı motiflerle kışı vurgulamak isterseniz; üzerinde dumanı tüten fincanlar, penguen çift, bacaları tüten evlerle dolu kış şehir manzarası ya da Atatürk çiçekleriyle bezeli kartpostallar kullanabilirsiniz.

Bir başka fikir de düğün davetiyelerin büyük bir pul şeklinde tasarlamaktır. Üzerinde kış motiflerinin bulunan pul ya da kar tanesi şeklinde davetiyeler resmi olmayan kış düğünlerini haber verir.

Davetiyelerin olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için onları kartondan zarflara, kutulara ya da minik şişelere koyabilirsiniz. Bunların içine, bir torba içinde, kar tanesi konfetilerden eklerseniz, gösterişli bir düğün başlangıcını garantilemiş olursunuz.

Davetiye seçtikten sonra;

  • Kış mevsiminde genelde bayram tatilleri ve yeni yıl tatili üst üste gelir. Davetiyelerin tatil telaşı içinde postada kaybolmaması için, davetiyeleri mümkün olduğunca erken postalayın. Düğünden sekiz hafta öncesi önerilir.
  • Düğününüz tatil zamanına denk geliyorsa, davetlilere düğününüzü önceden haber verin ki, o güne tatil planı yapmasınlar.

Etiketler : , , ,

  • Yasin Gungor

    merhabalar,
    üsteki ağaç motifli davetiye nerde yada hangi firmadan temin edebiliriz. bu davetiyeyi çok sevdik ,eşimle birlikte almayı düşünüyoruz da.

    yardımlarınızı bekliyoruz.Evlilik Yolunda İlham Almanız İçin Mevsimsel Detaylar

Dört mevsimsel kategoride, gelin adayı hangi mevsimde evlenecek olursa olsun, o mevsimin avantajlarını nasıl muhteşem anılara dönüştüreceğinden, dezavantajları ise nasıl fırsata çevirebileceğinden bahsettik. Her mevsimin kendine göre güzellikleri olduğu düşüncesinden hareketle, düğün hazırlık sürecinde, ilkbaharın, yazın, kışın ve sonbaharın farklılıklarını düğününüze nasıl yansıtabileceğinize dair ipuçlarını sitemizde bulabilirsiniz. Keyifle gelinlik modelleri inceleyebilmeniz dileğiyle.

 
Gelinlik Rehberi - İlkbaharda gelin olmak
Gelinlik Rehberi - Yazın gelin olmak
Gelinlik Rehberi - Sonbaharda gelin olmak
Gelinlik Rehberi - Kışın gelin olmak


Sitemiz Hakkında | Bize Ulaşın
Gelinlik