Gelinlik Rehberi - Anasayfa
Kışın Evlilik |  Gelinlik Modelleri |  Abiye |  Gelinlik Fikirleri |  Düğün Fikirleri |  Fotoğraf |  Organizasyon |  Balayı |  Güzellik ve Sağlık
 

Gelin Takı Seçimi

Düğün günü yaklaştıkça, son ana ertelediğiniz alışverişler gündeme gelir. Rüyalarınızdaki gelinliği buldunuz. Gelin buketiniz de hazır. Ama nasıl aksesuarlar kullanacağınızı bilmiyorsunuz.  Hele ki takı konusunda herkesin bir fikri vardır fakat çok az kişi büyük resmin tamamını görerek önerilerde bulunur. Siz de bütün ipleri iç sesinize bırakmak istemiyorsunuz. O zaman büyük gün için takı seçerken biz devreye giriyoruz.

gelin takıları, yüzük kolye

Uyum Kuralı

Gelinin ya da damadın ailesi,  geline düğün gününde takmak üzere aileden yadigâr mücevher verebilir. Ancak gelinliğinizin modeli ya da düğün konseptiniz bu mücevheri takmanıza izin vermeyebilir. Böyle zamanlarda kibarca durumu açıklayarak “ hayır” deyin.  Tabi düğün fotoğraflarında uyumsuz bir görüntüyü ölümsüzleştirmek istemiyorsanız… Örneğin, kır ya da kumsal düğünlerinde babanenizden kalma büyük pırlanta küpelerle rahat edemeyeceğiniz ortada. Bir yaz gelinine ağır ve gösterişli mücevherlerin yakışacağını söyleyemeyiz.

Gelin Takıları sadece Minik Işıltılardır.

Gelinliğinizin modeliyle bütünleşecek takılar seçin. Unutmayın ki takılar sadece sizin güzelliğinizi öne çıkaracak minik aksesuarlar. Güzelliğinizin önüne geçmesine izin vermeyin. Hele ki işlemeli bir gelinliğiniz varsa,  ince beyaz altın ya da inci kolyeleri deneyin. Kalın altın kolyeler zarafete gölge düşürür. Sade bir gelinlikle gösterişli takılar hoş görünebilir ancak aradaki hassas dengeyi bulmak için birden fazla kişiye fikrini sorun. Takı alışverişine giderken, gelinliğin resmini yanınızda götürün. İlk görüşte aşık olduğunuz kalın bilekliği almaktan sizi ancak o alıkoyar.

altın yüzükler, pırlanta kolyeler, bilezikler

Ömür Boyu Kullanın

Seçtiğiniz takıları bir ömür boyu kullanın. Fazla gösterişli setler seçmek yerine, gelinlik buketinizle bütünleşen kibar bir yüzük ya da bilezik, saç stilinize uygun küpeler, gelinliğin yakasını vurgulayacak bir kolye asıl büyüleyici detaylardır. Seçtikleriniz sadece bir gece kullanacağınız türden takılar olmasın. Böyle mücevherler sizin kişisel zevklerinizi yansıtmaz, siz de kendinizi onlarla rahat hissetmezsiniz.

Azı Karar Çoğu Zarar

Dengeye dikkat. Her zaman az olan iyidir. Uzun saçlı gelinlerde sallantılı küpeler hoş durur fakat o zaman kolye takmayı unutun. Kısa saçlı gelinlere kübik zirkon ya da inci küpeler yakışır. Derin bir sırt dekolteniz varsa, sırtınızdan aşağı sarkan kement zincir kolyeler nefes kesicidir. Saçınızda kullandığınız tokalarla takıların uyumuna dikkat edin. Taçlı bir gelin başı ile inci kolyeyi ya da incili bir saç bandıyla zirkon küpeleri yan yana getirmeyin.

Evlilik Yolunda İlham Almanız İçin Mevsimsel Detaylar

Dört mevsimsel kategoride, gelin adayı hangi mevsimde evlenecek olursa olsun, o mevsimin avantajlarını nasıl muhteşem anılara dönüştüreceğinden, dezavantajları ise nasıl fırsata çevirebileceğinden bahsettik. Her mevsimin kendine göre güzellikleri olduğu düşüncesinden hareketle, düğün hazırlık sürecinde, ilkbaharın, yazın, kışın ve sonbaharın farklılıklarını düğününüze nasıl yansıtabileceğinize dair ipuçlarını sitemizde bulabilirsiniz. Keyifle gelinlik modelleri inceleyebilmeniz dileğiyle.

 
Gelinlik Rehberi - İlkbaharda gelin olmak
Gelinlik Rehberi - Yazın gelin olmak
Gelinlik Rehberi - Sonbaharda gelin olmak
Gelinlik Rehberi - Kışın gelin olmak


Sitemiz Hakkında | Bize Ulaşın
Gelinlik